Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Ministri Hyseni priti në një takim zëvendës ndihmës sekretarin e shtetit amerikan për Evropë, Stuart JonesGjatë takimit, ministri Hyseni dhe zëvendës ndihmës sekretari Jones biseduan gjatë për çështje dhe tema të cilat kanë lidhje me Kosovën dhe...më shumë
Ministri Hyseni rezymon punën e MPJ-së para gazetarëveMinistri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni mbajti sot takimin e fundvitit me gazetarë. Në fjalën e tij para gazetarëve, ministri Hyseni, fillimisht...më shumë
Mikronezia njohu Republikën e KosovësSonte, rreth orës 20, i ngarkuari i përhershëm me punë i Mikronezisë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, z. Jeem Lippwe, ka njoftuar ministrin e Jashtëm...më shumë
Ministri Hyseni mbajti një ligjëratë në AUKMinistri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni ka mbajtur dje në Universitetin Amerikan të Kosovës AUK, një ligjëratë me temë: "The...më shumë
Ministri Hyseni udhëtoi sot drejt Nju- JorkutPas paralajmërimeve të sigurta se mbledhja e Këshillit të Sigurimit do të mbahet të mërkurën (26.11.2008), ministri i Punëve të Jashtme të...më shumë
Ministrat Hyseni dhe Shala i janë drejtuar Grupit Drejtues NdërkombëtarSot, në Bruksel, në një seancë të veçantë, ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Skender Hyseni, dhe ministri i Ekonomisë dhe...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2378