Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Sqarim lidhur me ofrimin e shërbimeve konsullore nga misionet diplomatike dhe konsullore të Republikës së KosovësNë numrin e datës 28 qershor 2010 të të përditshmes “Express”, paraqitet si një ndër lajmet kryesore artikulli me titull: “Mashtrimet e...më shumë
Ministri Hyseni priti Ministrin Brtianik për Evropën, David Lidington Prishtinë, 24 qershor 2010 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Skender Hyseni, takoi të enjten në Prishtinë Ministrin Britanik për...më shumë
Kosova dhe Maqedonia nënshkruajnë protokollin e bashkëpunimit diplomatikPrishtinë, 22 qershor 2010 - Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme Vlora Çitaku priti sot në një takim pune Zoran Petrov zëvendësministër i...më shumë
Ministri Hyseni priti një delegacion të komitetit kosovaro-francez për PartneritetMinistri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Skender Hyseni ka pritur sot, delegacionin e komitetit kosovaro- francez për Partneritet , kryesuar nga z. Christian...më shumë
Thekse nga fjala e Ministrit Hyseni në Takimin e Nivelit të Lartë në SarajavëSarajevë, 2 qershor 2010 - Duke ju drejtuar Takimit të Nivelit të Lartë BE – Ballkani Perëndimor në Sarajevë sot, Ministri Hyseni theksoi se Ballkani...më shumë
Ministri Hyseni takoi Ministrat e Jashtëm të Eritresë, Egjiptit, Ganës, Guinesë Ekuatoriale, Guinea Bissaut dhe Zambisë Nicë, 30 maj 2010 - Në ditën e dytë të qëndrimit të tij në Nicë, në margjinat e samitit Afrikë – Francë, Ministri i Punëve të...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2594