Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Ambasadori Hamiti dorëzoi Letrat Kredenciale te Mbretëresha Elizabeta IILondër, 8 dhjetor 2009 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Mbretërinë e Bashkuar, Shkëlqesia e Tij Muhamet Hamiti, ka dorëzuar sot (e martë, 8...më shumë
Republika e Kosovës ka paraqitur sot deklaratën e saj gojore në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë në procesin këshilldhënës lidhur me Deklaratën e PavarësisëGjykatës i është drejtuar, përfaqësuesi i Republikës së Kosovës përpara GJND-së, Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së...më shumë
Deklarata e Ministrit Hyseni para Gjykatës Ndërkombëtare të DrejtësisëGJYKATA NDËRKOMBËTARE E DREJTËSISË
Pajtueshmëria me të Drejtën Ndërkombëtare e Deklaratës së Njëanshme të Pavarësisë nga...
më shumë
Ministri Hyseni takoi ministrin e Jashtëm të Mbretërisë së Holandës, Maksim FerhagenHagë, 30 tetor 2009 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Skender Hyseni është takuar sot në Hagë, me ministrin e Punëve...më shumë
Zv/kryeministri dhe ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ilir Meta, viziton nesër PrishtinënPrishtinë, 24 nëntor 2009 - Me ftesë të ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Skender Hyseni, nesër vjen në...më shumë
Ambasadori i Kosovës në Mbretërinë e Holandës dorëzoi kredencialetAmbasadori i Kosovës në Mbretërinë e Holandës, Nexhmi Rexhepi, më 18 nëntor ka dorëzuar Letrat Kredenciale tek Lartmadhëria e Saj Mbretëresha Beatrix...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2504