Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Republika e Palaut njohu Republikën e KosovësSot, në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Uashington, të ngarkuarit me punë, z. Avni Spahiut, i është dorëzuar letra e presidentit të...më shumë
Ministri i Jashtëm i Kosovës priti drejtorin për BE në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Republikës ÇekeSot, ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z. Skender Hyseni, priti drejtorin për Bashkimin Evropian në Ministrinë e Jashtme Çeke, z....më shumë
Aktivitetet e Ministrit Hyseni gjatë qëndrimit dyditor në LondërMinistri Hyseni ka mbajtur një ligjëratë në Institutin Mbretëror për Politikë “Chatham House” të Londrës. Ministri Hyseni ka zhvilluar po ashtu,...më shumë
Ministri Hyseni ka udhëtuar drejt LondrësSot, ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, z. Skender Hyseni, ka udhëtuar drejt Londrës. Ai, nesër, në Institutin Mbretëror për...më shumë
Ministri Hyseni merr letër nga ministri i Jashtëm i Francës, Bernard KouchnerMinistri i Punëve të Jashtme i Kosovës, z. Skender Hyseni ka marrë një letër urimi nga ministri i Punëve të Jashtme dhe Evropiane të Francës, z....më shumë
Republika e Maldiveve njeh Kosovën, shtet sovran dhe i pavarurRepublika e Maldiveve ka njohur sot pavarësinë e Kosovës. Njoftimi zyrtar është bërë përmes një letre që ministri i Punëve të Jashtme...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2379