Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Kosova dhe Maqedonia nënshkruajnë protokollin e bashkëpunimit diplomatikPrishtinë, 22 qershor 2010 - Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme Vlora Çitaku priti sot në një takim pune Zoran Petrov zëvendësministër i...më shumë
Ministri Hyseni priti një delegacion të komitetit kosovaro-francez për PartneritetMinistri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Skender Hyseni ka pritur sot, delegacionin e komitetit kosovaro- francez për Partneritet , kryesuar nga z. Christian...më shumë
Thekse nga fjala e Ministrit Hyseni në Takimin e Nivelit të Lartë në SarajavëSarajevë, 2 qershor 2010 - Duke ju drejtuar Takimit të Nivelit të Lartë BE – Ballkani Perëndimor në Sarajevë sot, Ministri Hyseni theksoi se Ballkani...më shumë
Ministri Hyseni takoi Ministrat e Jashtëm të Eritresë, Egjiptit, Ganës, Guinesë Ekuatoriale, Guinea Bissaut dhe Zambisë Nicë, 30 maj 2010 - Në ditën e dytë të qëndrimit të tij në Nicë, në margjinat e samitit Afrikë – Francë, Ministri i Punëve të...më shumë
Ministri Hyseni bisedon për njohjen me Ministrin e Jashtëm të BeninitNicë, 29 maj 2010 - Në kuadër të takimeve që po zhvillon në margjinat e Konferencës Ministrore të Organizatës së Frankofonisë në Nicë...më shumë
Ministri Hyseni takoi Ministrin e Jashtëm të TanzanisëNicë, 29 maj 2010 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Skender Hyseni, ka filluar sot vizitën e tij në Francë, me ftesë të...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2568