Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Ministri Hyseni do të vizitojë Stambollin dhe KajronPrishtinë, 15 janar 2010 - Me ftesë të kryeministrit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Skender Hyseni ka udhëtuar...më shumë
Ministri Hyseni ngushëllon homologen e tij nga HaitiPrishtinë, 15 janar 2010 - Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Skender Hyseni i ka shkruar një letër ngushëllimi dhe solidariteti, me rastin e tërmetit...më shumë
Republika Islamike e Mauritanisë njohu Republikën e KosovësPas komunikimesh intensive midis ministrive të jashtme të Republikës së Kosovës dhe Republikës Islamike të Mauritanisë dhe takimeve në nivel ministrash...më shumë
Ambasadori Anton Berisha dorëzoi kredencialet te Presidenti i Sllovenisë, Danilo TurkAmbasadori i Republikës së Kosovës në Republikën e Sllovenisë, Anton Berisha i ka dorëzuar dje në Lubljanë, Letrat Kredenciale presidentit slloven z....më shumë
Ambasadori Sadiku i dorëzoi Letrat Kredenciale Presidentit të Republikës së Kroacisë, Stjepan MesiqAmbasadori i Republikës së Kosovës në Republikën e Kroacisë, Valdet Sadiku, i dorëzoi dje, më 29 dhjetor, Letrat Kredenciale Presidentit të Republikës...më shumë
Ministri Hyseni priti ambasadorin jorezident të Mbretërisë së Arabisë Saudite në Kosovë, Abdullah Abdulaziz Al- AbdulkarimPrishtinë, 22 dhjetor 2009 - Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Skender Hyseni priti sot ambasadorin jorezident të Mbretërisë së Arabisë Saudite...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2493