Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Ministri Hyseni vizitoi ShkupinPrishtinë, 6 nëntor 2009 - Me ftesë të homologut të tij maqedonas, Antonio Milloshoski, Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Skender...më shumë
Ambasadori Dugolli i dorëzoi kredencialet Lartmadhërisë së Tij, Mbretit Alberti IIBruksel, 27 tetor 2009 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Mbretërinë e Belgjikës, Ilir Dugolli i ka dorëzuar sot letrat kredenciale...më shumë
Deklaratë lidhur me rastin e personave të zhdukur në lumin Tisa në HungariPrishtinë, 23 tetor 2009 - Opinioni i Kosovës tashmë është i njohur me ngjarjen në lumin Tisa në kufirin mes Hungarisë dhe Serbisë, ku dyshohet që...më shumë
Ministri Hyseni priti ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Tarja LaitiainenPrishtinë, 21 tetor 2009 - Pas dorëzimit të letrave kredencialeve te Presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu, ambasadorja e Republikës së...më shumë
Ministri Hyseni priti shefin e ri të Zyrës belge në Prishtinë, Alain Van GuchtPrishtinë, 21 tetor 2009 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Skender Hyseni priti sot në një takim njohës, shefin e ri të...më shumë
Ministri Hyseni dhe homologu i tij maqedonas, nёnshkruajnё aktin e vendosjes sё marrёdhёnieve diplomatikePrishtinё, 18 tetor 2009 - Nё orёt e vona tё mbrёmjes, tё shtunёn, me 17 tetor 2009, Ministri i Punёve tё Jashtme i Republikёs sё...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2466