Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Zv/kryeministri dhe ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ilir Meta, viziton nesër PrishtinënPrishtinë, 24 nëntor 2009 - Me ftesë të ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Skender Hyseni, nesër vjen në...më shumë
Ambasadori i Kosovës në Mbretërinë e Holandës dorëzoi kredencialetAmbasadori i Kosovës në Mbretërinë e Holandës, Nexhmi Rexhepi, më 18 nëntor ka dorëzuar Letrat Kredenciale tek Lartmadhëria e Saj Mbretëresha Beatrix...më shumë
Ministri Hyseni nënshkroi marrëveshjen e Bashkëpunimit Zhvillimor mes Kosovës dhe SuedisëPrishtinë, 17 nëntor 2009 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z. Skender Hyseni ka nënshkruar të martën Marrëveshjen për...më shumë
Zelanda e Re njeh Republikën e KosovësPrishtinë, 9 nëntor 2009 - Zelanda e Re ka marrë vendim për të njohur Republikën e Kosovës. më shumë
Ministri Hyseni vizitoi ShkupinPrishtinë, 6 nëntor 2009 - Me ftesë të homologut të tij maqedonas, Antonio Milloshoski, Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Skender...më shumë
Ambasadori Dugolli i dorëzoi kredencialet Lartmadhërisë së Tij, Mbretit Alberti IIBruksel, 27 tetor 2009 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Mbretërinë e Belgjikës, Ilir Dugolli i ka dorëzuar sot letrat kredenciale...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2464