Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Presidenti i Kantonit të Gjenevës, Eric Leyvraz pritet nga zëvendësministri i Jashtëm Gjergj DedajPrishtinë, 2 maj 2018 – Zëvendësministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Gjergj Dedaj ka pritur në takim presidentin e Republikës dhe Kantonit...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli: Sulmet e koordinuara vetëvrasëse në Kabul dhe Kandahar, kundër demokracisë, vlerave njerëzore dhe fjalës së lirëPrishtinë, 30 Prill 2018 - Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, z. Behgjet Pacolli, shpreh pikëllimin e thellë...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli e vlerëson të papranueshëm arrestimin e shtetasit të Republikës së Kosovës nga komuniteti serb, pjesëtarë i Forcës së Sigurisë së KosovësPrishtinë, 28 Prill 2018 – Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, e ka vlerësuar si plotësisht të papranueshme arrestimin e...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli po merr pjesë në punimet e procesit Bërdo-Brione, zhvillon takime të nivelit të lartëShkup, 27 Prill 2018 - Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, z. Behgjet Pacolli, me ftesë të Presidentit maqedonas, Gjorgje Ivanov, po merr pjesë...më shumë
Ministri i jashtëm Pacolli merr pjesë në Panelin kushtuar luftës kundër krimit të organizuar si rrugë për të tharë burimet e financimit të terrorizmit, drejtuar nga ministri i jashtëm francez, së bashku me shumë homologë, Presidentin e Bankës Botërore, etjParis, 26 Prill 2018 – Sot, pasdite numri dy i qeverisë së Kosovës dhe shefi i diplomacisë, Behgjet Pacolli, mori pjesë në panelin kryesor kushtuar luftës...më shumë
Ministri i jashtëm Pacolli do të flasë në panelin kushtuar financimit të terrorizmit, për punën e Kosovës në këtë drejtim, duke kërkuar mbështetje për anëtarësimin e Kosovës në InterpolParis, 26 Prill 2018 - Ka filluar punimet në Paris Konferenca Ndërkombëtare e nivelit të lartë “Jo para për terrorin”, me pjesëmarrjen e 80 delegacioneve...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2526