Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Ministri Hoxhaj uron rizgjedhjen e Ministrit të Punëve të Jashtme të Egjiptit, Mohamed Kamel AmrPrishtinë, 3 Gusht 2012 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, i ka dërguar një telegram urimi Ministrit të Punëve...më shumë
U nënshkrua marrëveshja e bashkëpunimit ndërmjet Akademive Diplomatike të Kosovës dhe të TurqisëPrishtinë, 3 Gusht 2012 – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Petrit Selimi, dhe homologu i tij turk, Naci Koru, kanë...më shumë
Ministri Hoxhaj ngushëllon autoritetet e Filipineve pas tajfunit me pasoja në njerëzPrishtinë, 3 Gusht 2012 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, i ka dërguar një telegram ngushëllimi Sekretarit...më shumë
Ministri Hoxhaj: Lidhjet e Kosovës me SHBA-të janë të shenjta Prishtinë, 2 Gusht 2012 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, priti në takim Zëvendësambasadoren e Shteteve të...më shumë
Ministri Hoxhaj uron homologun maqedonas me rastin e Ditës së Republikës së MaqedonisëPrishtinë, 2 Gusht 2012 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, i ka dërguar një telegram urimi Ministrit të Punëve...më shumë
Ministri Hoxhaj uron homologun zviceran me rastin e Ditës Kombëtare të Konfederatës ZviceranePrishtinë, 1 Gusht 2012 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, i ka dërguar një telegram urimi Shefit të Departamentit...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2498