Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Hoxhaj falënderon ambasadorin Reichel për përkushtimin e Gjermanisë ndaj KosovësPrishtinë, 24 prill 2012 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur në takim ambasadorin e Republikës Federale të...më shumë
Hoxhaj dhe Žbogar diskutojnë për avancimin e agjendës integruese evropiane të KosovësPrishtinë, 23 prill 2012 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur në takim përfaqësuesin Special të...më shumë
Italia përkrahje të fuqishme për proceset integruese të KosovësPrishtinë, 20 prill 2012 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur në takim ambasadorin e Italisë në...më shumë
Ministri Hoxhaj ngushëllon homologen pakistaneze për fatkeqësinë ajrore ku humbën jetën 127 personaPrishtinë, 21 prill 2012 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, i ka dërguar një telegram ngushëllimi ministres së...më shumë
Hoxhaj: Njohja e Kosovës nga pesëshja e BE-së, esenciale për integrimin e Kosovës dhe Ballkanit në BEPrishtinë, 20 prill 2012 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, i ka vlerësuar shumë të rëndësishme për...më shumë
SHBA-të dhe Kosova do të forcojnë marrëdhëniet bilateralePrishtinë, 19 prill 2012 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, priti sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2378