Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Sekretari i Përgjithshëm i MPJ-së, Nagip Skenderi ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Republikën e BullgarisëZ. Nagip Skenderi, Sekretar i Përgjithshëm i Ministrisë së Punëve të Jashtme , i shoqëruar nga z. Sylë Ukshini, Drejtor për Çështje Rajonale...më shumë
Ministri Hoxhaj prezantoi prioritetet e MPJ-së para Komisionit për Punë të Jashtme të Kuvendit të KosovësPrishtinë, 27 prill 2012 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka raportuar sot në mbledhjen Komisionit për Punë të...më shumë
Opozita siriane premton njohjen e Kosovës menjëherë pas triumfit të demokracisë në SiriPrishtinë, 26 prill 2012 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, zhvilloi një takim me përfaqësues të opozitës...më shumë
Hoxhaj: Nuk ka çështje të hapura ndërmjet Kosovës dhe MaqedonisëPrishtinë, 26 prill 2012 – Kryeministri i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, kanë pritur në takim...më shumë
Brunei Darussalam njohu pavarësinë e KosovësPrishtinë, 25 prill 2012 – Ministri i Punëve të Jashtme dhe i Tregtisë i Brunei Darussalam, Mohamed Bolkiah përmes një letre dërguar Ministrit të...më shumë
Presidentja Jahjaga priti në takim përcjellës ambasadorët e rinj të Kosovës, Mimoza Ahmetaj, Shpend Kallaba dhe Ylber HysaPresidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga priti sot në takime të ndara tre ambasadorë të shtetit tonë që janë emëruar dhe...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2372