Na ndiqni në:

Lajme MPJ

MPJ shpall konkurs për aplikacione mobile “Best Kosova App”Prishtinë, 20 shtator 2012 – Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës së bashku me sponsorët, Këshillin Britanik, IPKO Fondacionin,...më shumë
Muhamedin Kullashi, Ambasador jo-rezident në PortugaliPrishtinë, 20 shtator 2012 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Francë, Muhamedin Kullashi, i ka dorëzuar letrat kredenciale si Ambasador jo-rezident i...më shumë
Hoxhaj: Përkrahja e Bundestagut gjerman me rëndësi të posaçme për Republikën e KosovësPrishtinë, 19 Shtator 2012 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka zhvilluar një takim me Rolf Hempelmann, anëtar i...më shumë
Japonia ndihmon me mbi 500 mijë euro Orkestrën Filarmonike të KosovësPrishtinë, 19 shtator 2012 – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Petrit Selimi dhe shefi i Zyrës së Agjencisë...më shumë
Hoxhaj dënon sulmet mbi ambasadat e SHBA-së, Mbretërisë së Bashkuar dhe GjermanisëPrishtinë, 17 shtator 2012 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj përmes telegrameve të dërguara Sekretares Amerikane...më shumë
Ministri Hoxhaj në Timorin Lindor kërkon njohjen nga ky shtetTimori Lindor, Dili, 15 Shtator 2012 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka filluar sot një vizitë zyrtare dy ditore në...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2502