Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Ministri Hoxhaj priti një delegacion të lartë të Komisionit për Punë të Jashtme të Parlamentit të Madh të TurqisëPrishtinë, 28 maj 2012 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, priti sot një delegacion të Komisionit për Punë të...më shumë
Nënshkruhet memorandum bashkëpunimi ndërmjet akademive Diplomatike të Kosovës dhe të KroacisëPrishtinë, 27 maj 2012 - Prej 24 deri më 26 maj në Dubrovnik ka zhvilluar punimet Forumi i 15 Diplomatik i Dubrovnikut në të cilin morën pjesë diplomatë,...më shumë
Ambasadori Hysa i dorëzoi letrat kredenciale te presidenti i Maqedonisë, Gjorge IvanovShkup, 25 maj 2012 – Ambasadori i Republikës së Kosovës në Maqedoni, Ylber Hysa, është pritur sot në një audiencë solemne në pallatin...më shumë
Ambasada e Kosovës në Uashington ndër më aktivet në përdorimin e medieve sociale në diplomacinë publikePrishtinë, 25 maj 2012 - Kompania prestigjioze e komunikimit “Fleishman Hillard International”, ka listuar Ambasadën e Republikës së Kosovës në Uashington si...më shumë
Presidentja Jahjaga priti ambasadorin e ri të Republikës së Kosovës në Republikën Federale të Gjermanisë, Skender XhakaliuPrishtinë, 24 maj 2012 - Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga priti sot në takim përcjelljes para nisjes në detyrë ambasadorin...më shumë
Hoxhaj: Shqiptaro-amerikanët mbështetës të fuqishëm të shtetndërtimitPrishtinë, 24 maj 2012 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj priti sot në takim drejtorin ekzekutiv të Këshillit...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2379