Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Ambasadori Hysa u takua me nobelistin me prejardhje shqiptare, Ferid MuratiTetovë, 1 qershor - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Maqedoni, Ylber Hysa, gjatë një takimi të zhvilluar në Tetovë me nobelistin me prejardhje...më shumë
Zëvendësministri Selimi merr pjesë në Këshillin Evropian për Punë të JashtmeBerlin, 1 qershor 2012 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Petrit Selimi, është duke qëndruar në një vizitë...më shumë
Ministri Hoxhaj përshëndet vendimin e Malit të Zi për hapjen e ambasadës në PrishtinëPrishtinë, 31 maj 2012 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, i ka dërguar një telegram falënderimi ministrit të...më shumë
Ministri Hoxhaj priti drejtorin Politik të MPJ të Gjermanisë, Hans-Dieter LucasPrishtinë, 31 maj 2012 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, priti sot në takim drejtorin Politik të Ministrisë...më shumë
Ambasadori Mirdita e përmbyll me takime të larta shtetërore mandatin e tij si ambasador në GjermaniBerlin, 31 maj 2012 - Pas dekretit të presidentes së Republikës së Kosovës për tërheqjen e parakohshme nga posti i Ambasadorit të Republikës së...më shumë
Marrëveshje bashkëpunimi ndërmjet Akademisë Diplomatike të Kosovës dhe Akademisë Diplomatike të LondrësPrishtinë, 31 maj 2012 - Akademia Diplomatike e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kosovës, në fazën e saj të etablimit po arrin marrëveshje...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2378