Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Hoxhaj: Përkrahja e Gjermanisë ka rëndësi të posaçme për progresin në KosovënPrishtinë, 20 qershor 2012 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur në takim Marieluise Beck, anëtare e Bundestagut...më shumë
Ambasadori Skender Xhakaliu i dorëzoi kredencialet presidentit Joachim GauckBerlin, 19 qershor 2012 - Ambasadori i ri i Republikës së Kosovës në Gjermani, Skender Xhakaliu, u takua me presidentin e Republikës Federale të Gjermanisë, Joachim...më shumë
Hoxhaj: Tony Blair simbol i besimit, optimizmit dhe shpresësPrishtinë, 18 qershor 2012 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, së bashku me ministren e Integrimit Evropian, Vlora Çitaku,...më shumë
Revista diplomatike vjeneze “Cercle Diplomatique et Economique International” prezanton Republikën e KosovësPrishtinë, 13 qershor 2012 - Revista prestigjioze austriake, “Cercle Diplomatique et Economique International”, ka prezantuar gjerësisht në faqet e saj Republikën e...më shumë
Kandidati kryesor për president të Egjiptit premton njohjen e KosovësKajro, 11 qershor 2012 - Kandidati kryesor për president të Egjiptit, Mohamed Mursi, pas një takimi që ka pasur me Beqir Ismailin, këshilltar i jashtëm i ministrit Enver...më shumë
Ministri Hoxhaj ngushëllon homologun ukrainas pas aksidentit i cili i mori jetën pesë njerëzve Prishtinë, 10 qershor 2012 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, i ka dërguar një telegram ngushëllimi Ministrit të...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2379