Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Ambasadori Kallaba i dorëzoi letrat kredenciale presidentit PlevnelievSofje, 29 qershor 2012 - Ambasadori i ri i Republikës së Kosovës në Bullgari, Shpend Kallaba, u prit sot me nderimet më të larta shtetërore nga presidenti i...më shumë
Kosova dhe Lihtenshtajni do të vendosin marrëdhëniet diplomatikePrishtinë, 28 qershor 2012 – Principata e Lihtenshtajnit dhe Republika e Kosovës janë pajtuar që të vendosin marrëdhëniet diplomatike ndërmjet dy shteteve....më shumë
Sot hyn në fuqi Marrëveshja mbi Statusin e Forcave (SOFA) me Qeverinë e KosovësShtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Qeveria e Republikës së Kosovës kanë kënaqësinë të bëjnë me dije që sot zyrtarisht hyn në fuqi...më shumë
Franca mbështet fuqizimin e subjektivitetit ndërkombëtar të KosovësPrishtinë, 26 qershor 2012 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pranuar një letër nga ministri i sapozgjedhur i...më shumë
Ministri Hoxhaj dënon rrëzimin e aeroplanit turk nga regjimi i Assad-itPrishtinë, 26 qershor 2012 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, i ka dërguar një letër ministrit të Punëve...më shumë
Ministri Hoxhaj u takua me presidentin, kryeministrin dhe zëvendëskryeministrin e Maqedonisë Shkup, 25 qershor 2012 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, gjatë vizitës zyrtare në Maqedoni, pasdite është...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2379