Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Ministri i Jashtëm Pacolli në Maqedoni, merr pjesë në takimin e vendeve të Kartës së Adriatikut (A5)Shkup, 12 Dhjetor 2017 – Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm po qëndron për vizitë në Maqedoni, ku pritet të marrë pjesë...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli uron homologen e tij dhe popullin kenian, me rastin e 54 vjetorit të Pavarësisë (Ditës së Jamhuri-it)Prishtinë, 12 Dhjetor 2017 – Me rastin e 54 vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kenias, Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i...më shumë
Shtyhet vizita e Ministrit të Jashtëm Pacolli në Suedi, shkak kushtet e papërshtatshme atmosferike më shumë
Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm Behgjet Pacolli pret në takim delegacionin e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe të Tregtisë të Hungarisë Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z.Behgjet Pacolli, ka pritur në takim delegacionin e Ministrisë...më shumë
Zëvendës-ministrja e Jashtme Vuniqi, po merr pjesë në konferencën e shteteve afrikane në Egjipt, takime me përfaqësues shtetesh njohëse dhe jo-njohëseSharm El-Sheikh - Zëvendës-Ministrja e Punëve të Jashtme, Rejhan Vuniqi, po merr pjesë në konferencën “Afrika 2017”, e cila po i zhvillon punimet e saj...më shumë
Ministri Pacolli: Nuk do të lejojmë ndarje, kapërcim të Planit Ahtisaari dhe konfrontim të botës në blloqe për anëtarësim në OKBPrishtinë, 8 Dhjetor 2017 - Procesi i Integrimit tonë ndërkombëtarë si në Organizatën e Kombeve të Bashkuara (OKB) dhe ato respektive po lëvizë...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2468