Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Ministri Jashtëm Pacolli takon Ministrin e shtetit britanik për Evropë dhe Amerikat Dunkan, i shpreh mbështetje për Britaninë e Madhe në krizën me RusinëMinistri Jashtëm Pacolli takon Ministrin e shtetit britanik për Evropë dhe Amerikat Dunkan, i shpreh mbështetje për Britaninë e Madhe në krizën me Rusinë.më shumë
Ambasadori Gashi dorëzon letrat kredenciale tek Presidenti i Gambisë Banjul, Gambi, 15 mars 2018 – Ambasadori i Republikës së Kosovës, Sh.T.Z. Ramadan Gashi, i ka dorëzuar Letrat Kredenciale tek Presidenti i Republikës së...më shumë
Zëvendësministrja Vuniqi priti homologun holandez, diskutohet agjenda evropiane, liberalizimi i vizave dhe anëtarësimi i Kosovës në organizata ndërkombëtarePrishtinë, 14 mars 2018 – Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme, Rejhan Vuniqi, ka pritur në takim një delegacion të lartë nga Ministria e...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli priti homologen kroate Pejçinoviq – Buriq: Kroacia zë i fuqishëm i Kosovës drejt integrimit euro-atlantik dhe anëtarësimit në Organizata NdërkombëtarePrishtinë, 14 mars 2018 – Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim homologen e tij nga Kroacia,...më shumë
Mbahet Forumi Ekonomik Kosovë-Slloveni, Pacolli propozon zonë të veçantë ekonomike sllovene në KosovëPrishtinë, 13 mars 2018 – Në praninë e Zëvendëskryeministrit të Parë dhe Ministrit të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, dhe homologut të...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli në takimin me homologun slloven Erjavec: Sllovenia tradicionalisht ka përkrahur Kosovën, do të rris edhe më shumë në të ardhmenPrishtinë, 13 Mars 2018 – Sllovenia tradicionalisht ka përkrahur Kosovën dhe ka qenë zëri më i fuqishëm i saj dhe shqiptarëve të Kosovës edhe...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2571