Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Ministri i Jashtëm Pacolli: Kosova pret në fund të afatit të diskutimeve me Serbinë, një Kontratë Paqeje ku Serbia e pranon vendin tonë si realitet i padiskutueshëm shtetërorBruksel, 20 Mars 2018 - Sot në Bruksel, ministri i jashtëm dhe zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Behgjet Pacolli, ju drejtua me një fjalim 75...më shumë
Zëvendësministri i Jashtëm Berisha priti një delegacion nga Ministria e Jashtme e BelgjikësPrishtinë, 20 mars 2018 – Zëvendësministri i Ministrisë së Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, ambasadori Anton Berisha, ka pritur...më shumë
Zëvendësministri i Punëve të Jashtme Besnik Hoti pret në takim zëvendësministrin e MTI-së, Faton ThaçiPrishtinë, 16 mars 2018 – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosoves, Besnik Hoti, ka pritur në takim zëvendësministrin e...më shumë
Ministri i jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli merr pjesë në Takimin të përbashkët të ministrave të jashtëm të Ballkanit Perëndimor me drejtues të lartë të Komisionit Europian dhe Britanisë së Madhe në SarajevëSarajevë, 16 mars 2018 – Sot nisi në Sarajevë takimi i përbashkët i ministrave të jashtëm të Ballkanit Perëndimor me drejtues të lartë...më shumë
Ministri Jashtëm Pacolli takon Ministrin e shtetit britanik për Evropë dhe Amerikat Dunkan, i shpreh mbështetje për Britaninë e Madhe në krizën me RusinëMinistri Jashtëm Pacolli takon Ministrin e shtetit britanik për Evropë dhe Amerikat Dunkan, i shpreh mbështetje për Britaninë e Madhe në krizën me Rusinëmë shumë
Ambasadori Gashi dorëzon letrat kredenciale tek Presidenti i Gambisë Banjul, Gambi, 15 mars 2018 – Ambasadori i Republikës së Kosovës, Sh.T.Z. Ramadan Gashi, i ka dorëzuar Letrat Kredenciale tek Presidenti i Republikës së...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2461