Ballina | Ministria e Puneve te Jashtme

LAJMET

MPJ
Ministri Pacolli takoi diplomaten greke në Prishtinë, folën për fuqizimin e raporteve Kosovë - Greqi

Prishtinë, 25 tetor 2019 – Zëvendëskryeminiministr…

25 October 2019

MPJ
WBF bën Thirrjen e Tretë për Projekt Propozimet Rajonale

Bashkëpunimi rajonal mbetet një nga sfidat kryesore për …

25 October 2019

MPJ
Akademia Diplomatike fillon trajnimin intensiv për diplomatë të rinj

Prishtinë, 22 tetor 2019 – Pesëmbëdhjetë zyrt…

22 October 2019

MPJ
Hyn në fuqi Marrëveshja për heqjen reciproke të vizave me Antigua dhe Barbuda

Prishtinë, 15 nëntor 2019 – Ministria e Punëve t&e…

11 October 2019

MPJ
Hyn në fuqi Marrëveshja për bashkëpunim kulturor Kosovë – Turqi

Prishtinë, 1 nëntor 2019 – Marrëveshja për Ba…

11 October 2019

MPJ
Hyn në fuqi Marrëveshja IPA 2018

Prishtinë, 30 tetor 2019 - Ka hyrë në fuqi “Marr&e…

11 October 2019

REGJISTRI I DIASPORËS DHE MËRGATËS18.12.2015Ministria e Diasporës (MeD), në bashkëpunim me Agjencinë e Statistikave të Kosovës (ASK) dhe institucionet e tjera vendëse dhe ndërkombëtare, organizon dhe...më shumë
Ambasadori Abazi, në manifestimin për Ditën Kombëtare të Republikës së Koresë20.09.2019Canberra, 19 shtator 2019 – Ambasadori i Republikës së Kosovës në Australi, z.Hajdin Abazi, mori pjesë në ceremoninë e organizuar nga Ambasada e...më shumë
Ambasadori Ukelli merr pjesë në aktivitetin 'Kosovo Business Seminar'07.10.2019Me 2 tetor në ambientet e Rezidencës Japoneze në Vjenë u organizua aktiviteti me titullin "Kosovo Business Seminar". Ky aktivitet i përbashkët në mes tri shteteve...më shumë
“Mbrëmjen Kosovare” në Luksemburg 15.10.2019Luksemburg, 12 tetor 2019 - Në festivalin e njohur të filmit CinEast Festival në Luksemburg, Ambasada e Republikës së Kosovës në bashkëpunim me...më shumë
Ambasada e Kosovës vendosi një thënie të Nënë Terezës në Bazilikën e Plovdivit01.10.2019Sofje, 1 tetor - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Sofje, Edon Cana me ftesë të “America for Bulgaria Foundaton”, ka marrë pjesë në...më shumë
Njoftim mbi shërbimet konsullore 24.10.2019Ambasada e Republikës së Kosovës në Pragë njofton të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës dhe të gjithë bashkëatdhetarët...më shumë
Meshë për paqen në Kosovë dhe botë, në zemër të Parisit31.05.2019Ndërtesa 400 vjeçare e njohur si Hoteli kombëtar i Invalidëve, priti përmbi 500 të ftuarit dhe 110 instrumentistët e koristët e Filharmonisë së...më shumë
Beqë Cufaj Ambasador jo-rezident në Mbretërinë e Danimarkës10.10.2019Kopenhagë, 10 tetor 2019 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Gjermani, Beqë Cufaj, paraqiti letrat kredenciale si Ambasador jorezident i Republikës së...më shumë
Në Ambasadën e Kosovës në Hagë promovohet libri i parë turistik për Kosovën në gjuhën holandeze15.06.2019Hagë, 15 maj 2019 – Ambasada e Republikës së Kosovës në Hagë ka organizuar një ceremoni ku është promovuar libri i parë turistik për...më shumë
Ambasada e Kosovës në Itali organizoi konferencën “Ndërhyrja humanitare e NATO-s në Kosovë – 20 vjet pas luftës”28.03.2019Ambasada e Republikës së Kosovës në Itali, ka ribashkuar protagonistët e politikës italiane të 20 viteve më parë, roli i te cilëve ishte vendimtar...më shumë
Ceremonia e ndarjes së çmimeve “Kosova falënderon Japoninë” dhe fjalimi i Presidentit në Parlamentin e Japonisë24.10.2019Tokio, 23 tetor 2019 – Ambasada e Republikës së Kosovës në Tokio së bashku me Ligën e Miqësisë Japoni - Kosovë në Parlamentin e Japonisë,...më shumë
Ambasada e Kosovës merr pjesë në Panairin ''Christmas Bazaar 2018''në Zagreb02.12.201802 Dhjetor 2018- Ambasada e Republikës së Kosovës në Zagreb së bashku me shoqatën e grave ''Drita'' kanë marrë pjesë në panairin...më shumë
Ambasadori Hysa mori pjesë në konferencën “Mali Zi Kreativ”10.10.2019Podgoricë, 9 tetor 2019 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Podgoricë, Ylber Hysa, mori pjesë në konferencën \"Mali Zi Kreativ”, të...më shumë
Ambasadori Dedaj priti ambasadorin e ri të Austrisë në Maqedoninë e Veriut 30.10.2019Shkup, 28 tetor 2019 – Ambasadori i Republikës së Kosovës në Shkup, z.Gjergj Dedaj, ka pritur të mërkurën në një takim njohës ambasadorin e ri...më shumë
Ambassador Greiçevci attended the graduation ceremony at the RAF College Cranwell 14.10.2017Cranwell, 5 October 2017 – The Ambassador of the Republic of Kosovo in London, Lirim Greiçevci attended the graduation ceremony at the Royal Air Force College Cranwell.more
Takimet lamtumirëse të Ambasadores Rudi në Panama30.09.2019Panama, 30 shtator 2019 - Ambasadorja e parë e Republikës së Kosovës në Panama, znj. Zana Rudi, e cila ka shërbyer në këtë mision diplomatik që nga...më shumë
Kosova akrediton Ambasadorin e saj në Çad28.06.2018Nxhamena, Çad 28 qershor 2018 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Senegal, Ramadan Gashi, i ka dorëzuar letrat kredenciale tek Presidenti i Republikës së...më shumë
Ukshini takoi ambasadorin e ri izraelit në Tiranë 21.10.2019Tiranë, 16 tetor 2019 - I Ngarkuari me punë në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Tiranë, Sylë Ukshini, ka zhvilluar një takim pune me...më shumë
Security Council Meeting Statement by H.E. Ms. Vlora Çitaku, Ambassador of the Republic of Kosovo to the United States18.08.201716 August 2017, New York

Honorable Mr. President,
Honorable members of the Security Council,
Honorable Special Representative of the Secretary General,
Ladies and...
more
Ambasadori Kastrati vizitoi shkollën fillore në Novo Mesto, dorëzoi 25 tituj librash në gjuhën shqipe14.10.2019Novo Mesto, 11 tetor 2019 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Lubjanë, Avni Kastrati, ka vizituar të premten Shkollën Fillore GRM në Novo Mesto, ku ka...më shumë
Ambasadorja pritet nga Rotary Landborgen Helsingborg – përkrahës të bursave për vajzat kosovare13.11.2019Stokholm, nëntor 2019 - Me ftesë të Presidentit të Rotary Landborgen Helsingborg, z.Jan Roos, ambasadorja e Republikës së Kosovës në Stokholm, Shkëndije...më shumë
Stambolli bashkon të gjithë Konsujt e Përgjithshëm 11.10.2019Stamboll, 11 tetor – Kryetari i Stambollit, z.Ekrem Ä°mamoÄŸulu, ka organizuar takim të përbashkët me të gjithë Konsujt e Përgjithshëm...më shumë
Në Bernë u mbajt Sesion Informues “Klima e Investimeve në Kosovë”05.07.2019Bernë, më 22 qershor 2019 – Në lokalet e Ambasadës të Republikës së Kosovës në Bernë u zhvilluar Sesioni Informues “Klima e Investimeve...më shumë