Na ndiqni në:

Ambasada gjermane organizon dy mbrëmje muzikore

Prishtinë, 23 nëntor 2017 - Në kuadër të aktiviteteve kulturore Ambasada Gjermane në Prishtinë organizon dy mbrëmje muzikore të zhanrit jazz me artistët gjermanë të grupit “Casimir Jazz Trio”.

Koncerti i parë mbahet të premten, në orën 21:00 në Hamam Jazz Bar në Prishtinë, ndërsa koncerti i dytë mbahet të shtunën, në orën 19:00 në Mitrovica Social Club në Mitrovicë. Koncerti është publik dhe hyrja është falas për të gjithë.

Burimi:http://www.epokaere.com/sq/Kultur%C3%AB/Ambasada-gjermane-organizon-dy-mbr%C3%ABmje-muzikore

Aktori shqiptar në një film me Sylvester Stallone e Michael B. JordanN-ja çon në Londër rrëfimin për NEWBORN-in“Frankenshtain” rikthen Ilir Bokshin në Teatrin Kombëtar të TiranësBlick promovon bukuritë e Kosovës, publikon pamje fantastike nga maja e Gjeravicës