Na ndiqni në:

Kosovare Asllani, futbollistja më e mirë në Suedi

Prishtinë, 21 nëntor 2017 - Mesfushorja Kosovare Asllani ka fituar çmimin prestigjioz “Futbollistja më e mirë e vitit në Suedi”.

Kosovarja aktualisht luan te Linkopingu, pas pesë vjetësh jashtë Suedisë kur u paraqit te PSG-ja dhe te Manchester City. Pasi mori çmimin, 28-vjeçarja ka thënë se “kur ishte gjashtë vjeçare, një familjar i saj i kishte thënë se futbolli nuk ishte për femra”. Ajo ka shtuar se pikërisht mendimet e tilla e kanë shtyrë drejt sukseseve në karrierë.

Burimi:http://www.koha.net/sport/58582/kosovare-asllani-ndash-futbollistja-me-e-mire-ne-suedi/

Kosova zë vendin e parë për fotografi, në mesin e 31 shteteve konkuruese në PreshevëPesë filma të Kosovës janë prezantuar para selektorëve të Berlinales Artisti Petrit Halilaj do të prezantojë veprat e tij në New York“T’padashtun” shtrin fushatën promovuese për “Oscar” deri në Egjipt