Na ndiqni në:

Erza Muqolli performoi në mbrëmjen “Parantezë kosovare” në Paris

Prishtinë, 20 nëntor 2017-Vogëlushja Erza Muqolli, e cila mahniti francezët me performancat e saj vite më parë, ka performuar edhe në “Parantezë kosovare” në Paris, duke lënë mbresa të pashlyeshme ndër ata që e ndoqën.

Ky organizim erdhi nga Ambasada e Kosovës në Francë në bashkëpunim me Bashkinë e Parisit 4, me mbështetjen dhe nën përkujdesjen e kryetarit të Bashkisë, Christophe Girard, shkruan KultPlus. Erza Muqolli ka kënduar këngën e Sia “Chandelier”, këngë kjo e cila është mirëpritur nga të pranishmit.

Burimi:http://www.koha.net/kulture/58313/vogelushja-erza-muqolli-performoi-ne-mbremjen-paranteze-kosovare-ne-paris/ 

Blick promovon bukuritë e Kosovës, publikon pamje fantastike nga maja e GjeravicësN-ja çon në Londër rrëfimin për NEWBORN-in“Frankenshtain” rikthen Ilir Bokshin në Teatrin Kombëtar të Tiranës“Kosova është kudo” hapi festivalin e letërsisë në St.Gallen