Na ndiqni në:

Dua Lipa - “Këngëtarja më e mirë e re” në MTV EMA

Prishtinë, 13 nëntor 2017 - Këngëtarja kosovare, Dua Lipa, ka marrë çmimin “Këngëtarja më e mirë e re” në ceremoninë MTV European Music Awards.

Çmimi i madh për kosovaren vjen pas sukseseve sivjet me albumin e parë dhe hitin “New Rules” që ka arritur më shumë se gjysmëmiliardi klikime vetëm në YouTube. Dua Lipa nuk ishte pjesëmarrëse në ceremoninë që po udhëhiqet nga Rita Ora për shkak të koncerteve në Amerikë. “Artistja më e mirë e re në EMA!!! Ju dua shumë njerëz. Shumë faleminderit që keni votuar për mua! Çfarë familje!!! Faleminderit shumë”, ka shkruar ajo në Twitter pasi mori çmimin.

Burimi:http://www.koha.net/showbiz/56940/dua-lipa-kengetarja-me-e-mire-e-re-ne-mtv-ema/ 

Omar Zatriqi fiton çmimin si kompozitori më i mirë në Irlandën Veriore“The Times”: Elbenita Kajtazi, fëmija i luftës që këndoi për ta mposhtur frikënOborri fiton çmimin për videoklipin më të mirë në VeneciaAktori shqiptar në një film me Sylvester Stallone e Michael B. Jordan