Na ndiqni në:

Rita Ora, artistja e vetme me tri këngë në top 30

Prishtinë, 24 tetor 2017 - Këngëtarja shqiptare, Rita Ora, ka shënuar së fundmi suksesin e radhës të jashtëzakonshëm. Ylli shqiptar i muzikës botërore ka publikuar së fundmi një varg të këngëve të reja të punuara me artistë të njohur.

Suksesi më i madh së fundmi u arrit me Aviciin me titullin “Lonely Together”. Me këtë projekt, Rita ka arritur vendin e pestë në top listën e 30 këngëve më të mira.

Suksesi i Ritës ka vazhduar edhe me këngën “Anywhere” që mban vendin e 10-të në këtë top listë. Dhe, këngën e tretë në top 30 e mbyllë “Your Song” duke qenë e vetmja artiste me tri këngë në top 30.

Rita Ora nuk po ndalet edhe me realizimin e kampanjave të ndryshme promovuese në skenën muzikore shqiptare. Ajo vazhdon të jetë “single” dhe pa të dashur.

Burimi:https://telegrafi.com/rita-ora-artistja-e-vetme-tri-kenge-ne-top-30-foto/

“Frankenshtain” rikthen Ilir Bokshin në Teatrin Kombëtar të TiranësAktori shqiptar në një film me Sylvester Stallone e Michael B. JordanRockuzinë sjellë Metal United World Wide në KosovëOmar Zatriqi fiton çmimin si kompozitori më i mirë në Irlandën Veriore