Na ndiqni në:

Dua e Rita në top pesëshen britanike

Prishtinë, 16 tetor 2017 - Në 100 këngët e javës më të mira në Britaninë e Madhe, në top pesëshe janë Dua Lipa dhe Rita Ora.

Dua Lipa zë vendin e katërt me këngën “New Rules”, ndërkaq Rita Ora në vendin e pestë me Aviciin “Lonely Together”, transmeton Koha.net. Lipa e Ora ka disa herë që renditen ndër të parat në UK Top 100. Të dyja vazhdojnë t’i prekin majat botërore me talentin e tyre.

Burimi:http://www.kultplus.com/showbiz/dua-e-rita-ne-top-peseshen-britanike-foto/

Kosova zë vendin e parë për fotografi, në mesin e 31 shteteve konkuruese në PreshevëPetrit Halilaj përballet me fëmijërinë në ekspozitë në LondërU dha premiera botërore e filmit “Martesa” në PÖFF“T’padashtun” shtrin fushatën promovuese për “Oscar” deri në Egjipt