Na ndiqni në:

Rita Ora merr çmimin si artistja më e njohur ndërkombëtarisht në Kinë

Prishtinë,21 prill 2017 - Rita Ora njihet është shpërblyer me çmimin këngëtarja ndërkombëtare më e njohur dhe më me influencë në Kinë. Në një postim të bërë nga motra e Rita Orës, Elena Ora, një statujë shihet ku shkruan se Rita Ora ka pranuar një mirënjohje tjetër.

Në këtë statujë, Rita Ora njihet si këngëtarja ndërkombëtarja më e njohur dhe më me influencë në Kinë. Rita së fundi është ftuar prej shtetit kinez me rastin e ndarjes së çmimeve të muzikës. Rita ka zgjedhur të paraqitet me një fustan të artë që e bën atë të duket mjaft bukur.

Burimi: http://www.kultplus.com/?id=6&l=20991

Klarinetisti Taulant Haxhikadrija pjesë e ansamblit gjerman “Krieisel Trio”Arkitekti Përparim Rama, pjesë e jurisë në çmimet e interierit WIN Awards 2017Revista prestigjioze polake “Dialog”, publikon dramën “Gruaja në dritare” të Arta Arifit“Takime Shqiptare” ekspozitë në Vjenë