Na ndiqni në:

Majlinda Kelmendi e artë në Kampionatin Evropian

Prishtinë, 21 prill 2017 - Fituesja e të Artës në Lojërat Olimpike që u mbajtën vitin e kaluar në Brazil, Majlinda Kelmendi ka fituar të artën në Kampionatin Evropian që po mbahet në Warsaw të Polonisë, shkruan IndeksOnline.

Kelmendi arriti ta mposhte në finale garuesen ruse, Alesya Kuznetsova në kategorinë e 52 kilogramëve. Kjo ishte medalja e parë për përfaqësueses e Kosovës e cila në këtë kampionat së bashku me trajnerin Driton Kuka janë të pranishëm edhe gjashtë sportist. Pas medaljes së artë që u fitua nga Majlinda Kelmendi, tani një tjetër e fiton Nora Gjakova e cila mposhti bullgaren Ileva Ivelina, për medaljen e bronztë. Vlen të përmendet se përfaqësuesja e Kosovës është me vetëm gjashtë xhudistë në këtë kampionat dhe me dy medalje radhitet lartë në ranglistën e këtij kompeticioni.

Burimi:http://indeksonline.net/sport/majlinda-kelmendi-e-arte-ne-kampionatin-evropian-foto-80040/

Rita Ora merr çmimin si artistja më e njohur ndërkombëtarisht në KinëArbër Elezi, vendin e parë në Samitin Ndërkombëtar të Fotografisë në MaqedoniKlarinetisti Taulant Haxhikadrija pjesë e ansamblit gjerman “Krieisel Trio”Kryeministrja britanike ia dorëzon “Shpatën e nderit”, kadetit të FSK-së