Na ndiqni në:

Dua Lipa, artistja më e mirë e re në “VO5 NME Awards”

Prishtinë, 16 shkurt 2017 - Këngëtarja kosovare Dua Lipa ka shënuar edhe një sukses. Ajo është shpallur artistja më e mirë re në ceremoninë e ndarjes së çmimeve në “VO5 NME Awards”, shkruan KultPlus.

E nominuar edhe për çmimin “Best British Female Artist”, Dua Lipa ka arritur të shpallet si artistja më e mirë e re në NME. Vetë këngëtarja, përderisa ka pranuar çmimin është shprehur së ky çmim është shumë i rëndësishëm për të, duke falënderuar më pas edhe fansat, menaxherët, familjen dhe miqtë.

http://www.kultplus.com/?id=6&l=19407

Tregimi “Kthimi i babait”, i shkrimtarit kosovar lexohet në ‘Radio Helsinki’, në GrazDy kreatoret kosovare pjesë e ‘Arab Fashion Week’ në DubaiFilmi “Përjetësisht Fëmijë” fiton dy çmime ndërkombëtareErza, shqiptarja me famë botërore nga muzika drejt kinematografisë