Ballina | Ministria e Puneve te Jashtme

LAJMET

MPJ
Pacolli: Në takimet e Parisit është hapur një kapitull i afirmimit të shtetit të Kosovës

Paris, 12 Nëntor 2018 – Gjatë qëndrimit dy ditor n…

12 November 2018

MPJ
Pacolli: Nuk kemi asnjë notë verbale se ndonjë shtet ka tërhequr njohjen

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosov&eu…

12 November 2018

MPJ
MPJ: Serbia përmes lajmeve të rreme po keqpërdorë edhe reputacionin e vendeve që e kanë njohur Kosovën

Prishtinë, 7 nëntor 2018 - Republika e Kosovës &eum…

07 November 2018

REGJISTRI I DIASPORËS DHE MËRGATËS18.12.2015Ministria e Diasporës (MeD), në bashkëpunim me Agjencinë e Statistikave të Kosovës (ASK) dhe institucionet e tjera vendëse dhe ndërkombëtare, organizon dhe...më shumë
Konferenca e Dytë “Shqiptarët në Australi – Integrimi dhe ruajtja e lidhjeve me Atdheun23.11.2017Kjo konferencë ka për qëllim të mbledh në Melbourne përfaqësues të Komunitetit Shqiptar, shqiptar të suksesshëm në institucione shtetërore...më shumë
Ftesë për pjesëmarrje në konsultimet publike për projekt ligjin e Diasporës08.11.2018Ftoheni të merrni pjesë në konsultimet publike për projekt ligjin e Diasporës dhe Investimeve Strategjike, diskutim i cili bashkë organizohet nga Ministria e...më shumë
Promovohet turizmi i Kosovës tek media dhe agjencitë turistike të Belgjikës19.11.2018Prishtinë, 15 nëntor 2018 – Ambasada e Republikës së Kosovës në Bruksel organizoi vizitë studimore në Kosovë për Qendrën për promovim...më shumë
Ambasadori Cana nderon te rënët ne luftën e parë botërore 12.11.2018Sofje, 11 nëntor- Ambasadori i Republikës se Kosovës në Sofje, Edon Cana, me ftesë të ambasadorëve të Gjermanisë, Mbretërisë së Bashkuar,...më shumë
Njoftim për votuesit jashtë Kosovës për Zgjedhjet Lokale të 22 tetorit 201728.09.2017Të nderuar bashkatdhetarë, Ju njoftojmë se Periudha e Votimit për votuesit që suksesshëm kanë aplikuar për tu regjistruar në listën e votuesve...më shumë
Baleti Kombëtar i Kosovës për herë të parë në Paris!18.04.2018Në vizitën e tij të parë në Francë, Baleti Kombëtar i Kosovës (BKK) do të pushtojë për 3 ditë skenën mitike të teatrit Le Palace...më shumë
Lexim letrar dhe Ekspozitë në Ambasadën e Kosovës në Berlin30.10.2018Me rastin e 10 Vjetorit të Marrëdhënieve Diplomatike mes Republikës së Kosovës dhe Republikës Federale të Gjermanisë në hapësirat e...më shumë
Ministri Shala vizitë zyrtare në Hungari19.10.2016Budapest, 19 tetor 2016 - Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, po qëndron për një vizitë zyrtare në Hungari, ku ka takuar, László...më shumë
Ambasadorja Lama nderohet në Itali me Medaljen e Meritave për Vullnetarizëm12.11.20189 nëntor, 2018. Ambasadorja e Republikes së Kosovës në Itali. Znj. Alma Lama u nderua te premten me Medaljen e Meritave për Vullnetarizëm nga Assosazione Nazionale Vigili...më shumë
Nënshkruhet Memorandum bashkëpunimi në fushën e turizmit me Japoninë21.09.2018Tokio, 20 shtator 2018 - Ushtruesja e detyrës e ministres së Tregtisë dhe Industrisë, Arbëreshë Krasniqi, me nismë të Ambasadës së Republikës...më shumë
Ambasadori Kasapolli takoi Zv/Kryeministren dhe Ministren e Puneve të Jashtme dhe Çështjeve Evropiane të Republikës së Kroacisë, Marija Pejçinoviq – Buriq16.05.2018Zagreb 16 Maj 2018- Ambasadori i Republikës së Kosovës në Kroaci, Gëzim Kasapolli takoi Zv/Kryeministren dhe Ministren e Punëve të Jashtme dhe Çështjeve...më shumë
Ambasadorja britanike Allison Kemp vizitoi Ambasadën e Kosovës në Podgoricë03.07.2017Podgoricë, 1 korrik 2017 - Ambasadorja e Britanisë se Madhe, Allison Kemp, është pritur nga ambasadori i Republikës së Kosovës në Mal të Zi, Skender...më shumë
Zëvendëskryeministri Osmani priti Ambasadorin Dedaj19.11.2018Zëvendëskryeministri i Maqedonisë për Çështje Evropiane z.Bujar Osmani priti në një takim njohës Ambasadorin e Republikës së Kosovës...më shumë
Ambassador Greiçevci attended the graduation ceremony at the RAF College Cranwell 14.10.2017Cranwell, 5 October 2017 – The Ambassador of the Republic of Kosovo in London, Lirim Greiçevci attended the graduation ceremony at the Royal Air Force College Cranwell.more
Zëvendësministri Berisha bëri hapjen e panairit “Expo Logistica 2018” në Panama19.10.2018Panama, 18 tetor 2018 – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z. Anton Berisha gjatë vizitës në Panama,...më shumë
Kosova akrediton Ambasadorin e saj në Çad28.06.2018Nxhamena, Çad 28 qershor 2018 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Senegal, Ramadan Gashi, i ka dorëzuar letrat kredenciale tek Presidenti i Republikës së...më shumë
Ukshini takon ambasadorin norvegjez Per Strand Sjaastad18.07.2018Tiranë, 18 korrik 2018 - I Ngarkuari me Punë, Sylë Ukshini, ka pritur në ambasadorin norvegjez në Kosovë, Per Strand Sjaastad, i cili po ashtu...më shumë
Security Council Meeting Statement by H.E. Ms. Vlora Çitaku, Ambassador of the Republic of Kosovo to the United States18.08.201716 August 2017, New York

Honorable Mr. President,
Honorable members of the Security Council,
Honorable Special Representative of the Secretary General,
Ladies and...
more
Ambasadori Avni Kastrati i dorëzoi letrat kredenciale te Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor16.11.2018Lubjanë, 29 tetor 2018 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Slloveni, Avni Kastrati, në një ceremoni zyrtare të zhvilluar në Zyrën e Presidentit,...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli takon ministren e jashtme të Suedisë, Suedia e palëkundur në mbështetjen e gjithmbarshme ndaj Kosovës29.01.2018Stokholm, 29 Janar 2018 – Në kuadër të vizitës së tij në Mbretërinë e Suedisë, Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve...më shumë
FTESE05.09.2018FTESE - Ambasada e Republikës së Kosovës në Ankara dhe Ministria e Tregtisë dhe Industrisë përmes Agjencisë për Investime dhe...më shumë
Ambasadorja Nazane Breca, mori pjesë në Ditën e Informimit të Ambasadorëve në Lihtenshtajn28.06.2018 Bernë, më 28 qershor 2018 - Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Zvicër, Nazane Breca, ka marrë pjesë në “Dita e informimit të...më shumë