Na ndiqni në:

Të rinjtë kosovarë që fituan garën e NASA’s arrijnë në stacionin hapësinor në Florida

Prishtinë,4 dhjetor 2015- Grupi i të rinjve kosovarë që kanë fituar një projekt ndërkombëtar në NASA. Fotografia e postuar nga grupi i të rinjve, tregon se ata kanë marrë me vetë flamurin e Kosovës dhe atë të Shqipërisë.

“Ëndrra u realizua! NatEv dhe ICK pushtojnë NASA-në.Falenderim i veqantë të gjithëve për përkrahjen!”, shkruajnë ata.

Ky grup kishte në plan ta vizitontë NASA’n në shtator, por për shkak të një shpërthimi të një rakete, vizita ishte shtyrë deri në këtë kohë.

Ata kanë udhëtuar drejt stacionit hapësinor të NASA’s në Florida të SHBA’së.
Natev nga Kosova është fitues i "People's Choice Aëard" të NASA Space Apps Challenge 2015.

Burimi: http://bit.ly/1OKv4fP
 

“Martesa” drejt Estonisë me ekip prej gjashtë vetashPesë filma të Kosovës janë prezantuar para selektorëve të BerlinalesKosova zë vendin e parë për fotografi, në mesin e 31 shteteve konkuruese në PreshevëVepra e artistit Driton Selmani “mbron” vizitorët e festivalit në Amsterdam