Na ndiqni në:

Prej 18 dhjetorit të këtij viti fuqizohet marrëveshja për bashkëpunim ekonomik Kosovë-Slloveni

Prishtinë, 18 nëntor 2015 – Është ratifikuar dhe hyn në fuqi nga 18 dhjetori 2015, marrëveshja për Bashkëpunim Ekonomik mes Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë së Republikës së Sllovenisë, e nënshkruar në Lubjanë më 10 prill 2015.
Omar Zatriqi fiton çmimin si kompozitori më i mirë në Irlandën Veriore“Frankenshtain” rikthen Ilir Bokshin në Teatrin Kombëtar të TiranësOborri fiton çmimin për videoklipin më të mirë në VeneciaAktori shqiptar në një film me Sylvester Stallone e Michael B. Jordan