Na ndiqni në:

Kosova me dy medalje të arta dhe një të argjendtë në Lisbonë

Lisbonë, 12 tetor – Në garën “European Judo Open”, të mbajtura në Portugali, kanë arritur të shkëlqejnë xhudistët kosovare, Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi.

Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova e kanë fituar medaljen e artë, derisa Distria Krasniqi fitoi të argjendtën. Kosova tashmë është në rrugë të sigurt drejt ‘Rio 2016’ me  suksesit të jashtëzakonshëm të sportisteve.

Kosova zë vendin e parë për fotografi, në mesin e 31 shteteve konkuruese në PreshevëVepra e artistit Driton Selmani “mbron” vizitorët e festivalit në AmsterdamPetrit Halilaj përballet me fëmijërinë në ekspozitë në LondërPesë filma të Kosovës janë prezantuar para selektorëve të Berlinales