Na ndiqni në:

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi fitoi medaljen e bronztë në Kampionatin Europian

Prishtinë, 18 shtator - Distria Krasniqi nga Kosova ka fituar medaljen e bronztë në kampionatin evropian për junior, duke e mposhtur rumunen Larisa Florian. 19-vjeçarja mposhti rumunen me ipon për të siguruar një medalje në Kampionatin Evropian që po mbahet në në Oberwart të Austri.

Distria ishte energjike dhe e pamëshirshme, duke e deklasuar për 9 sekonda kundërshtaren rumune dhe sjell një medalje të madhe shtetit të Kosovës. Distria është një nga shpresat më të mëdha të xhudos kosovare. Ajo më parë eliminoi gjermanen, Ines Beischmidt.

Burimi: http://www.judoinside.com/judoka/75286/Distria_Krasniqi

Kori i Filarmonisë së Kosovës me tri koncerte në AngliBlick promovon bukuritë e Kosovës, publikon pamje fantastike nga maja e Gjeravicës“The Times”: Elbenita Kajtazi, fëmija i luftës që këndoi për ta mposhtur frikën“Frankenshtain” rikthen Ilir Bokshin në Teatrin Kombëtar të Tiranës