Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

Filmi “Përjetësisht fëmi”, edhe në tri festivale të rëndësishme ndërkombëtarePrishtinë, 23 janar 2018 - Filmi i shkurtër ‘Përjetësisht fëmi’ /Eternally Child/ i Lorena Sopit do të jetë pjesë e programeve zyrtare edhe në...më shumë
Dua Lipa, mysafire e shfaqjes së njohur amerikane Saturday Night Live Prishtinë, 23 janar 2018 - Këngëtarja me prejardhje shqiptare Dua Lipa, e cila po mahnitë botë me zërin e saj të shtunën e 2 shkurtit do të jetë...më shumë
Vepra e artistit Driton Selmani “mbron” vizitorët e festivalit në AmsterdamPrishtinë, 4 dhjetor 2017 - “Syri” i kaltër i Driton Selmanit, i vendosur në kanalin e lumit Amstel sikur vrojton krejt çka ndodh në qytetin e Amsterdamit.Jo si...më shumë
Pesë filma të Kosovës janë prezantuar para selektorëve të BerlinalesPrishtinë, 4 dhjetor 2017 - Katër filma të metrazhit të gjatë dhe një dokumentar janë prezantuar para selektorëve të Berlinales, filma këta të...më shumë
U dha premiera botërore e filmit “Martesa” në PÖFFPrishtinë, 30 nëntor 2017 - Filmi “Martesa” nga Blerta Zeqiri ëhtë dhënë premierë botërore në festivalin e mirënjohur të...më shumë
Elbenita Kajtazi-Halimi impresionon kritikën gjermane me rolin e GretelësPrishtinë, 30 nëntor - Sopranoja kosovare Elbenita Kajtazi-Halimi, e cila po bën karrierë në Gjermani, tashmë është dëshmuar për potencialin vokal....më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194
Artikuj: 1163