Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

Kosova me pavijon në Ekspozitën e Hortikulturës në Turqi, Expo Antalia 2016Prishtinë, 21 prill 2016 – Kosova do ta ketë pavijonin e vet në Ekspozitën e Hortikulturës EXPO 2016 që fillon nga nesër në Antalia të Turqisë....më shumë
Fotografi kosovar Jetmir Idrizi, fiton çmimin e parë në kategorinë Campaign në Sony World Photography AwardsPrishtinë, 22 prill 2016 - Jetmir Idrizi, fotografi kosovar, duket se me ciklin TransBrasil edhe e ka fituar çmimin e parë në këtë kategori, nga mijëra e...më shumë
Suksesi i Majlindës dhe Gjakovës rëndit në vendin e dytë Kosovën në Kampionatin Evropian të xhudos Prishtinë, 22 prill 2016 - Majlinda Kelmendi ka bërë që himni dhe flamuri i Kosovës të ngrihen lartë në Rusi, në Kampionatin Evropian të xhudos....më shumë
Arelena Shala dhe Yll Dalladaku pranohen në akademinë e famshme amerikane West PointPrishtinë, 21 prill 2016 - Arelena Shala Yll dhe Dalladaku janë studentët e parë nga Kosova që do të shkollohen në akademinë më prestigjioze ushtarake...më shumë
Sigal Prishtina shkruan historinë, mbron titullin në Ligën BallkanikePrishtinë, 21 prill 2016 – Klubi basketbollistik Sigal Prishtina ka shkruar historinë duke u bërë skuadra e parë nga Kosova që bën mbrojtjen e një titulli...më shumë
“A Sunday in the Country” vjen në KosovëPrishtinë, 20 prill 2016 - Kosova këtë vit do të jetë pikëtakim i filmbërësve nga mbarë Evropa me qëllim që të bisedohet mbi koproduksionet...më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181
Artikuj: 1083