Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

Shoqata e Filozofëve të Kosovës pranohet në Federatën BotërorePrishtinë, 7 qershor 2016 – Shoqata së Filozofëve të Kosovës është pranuar anëtare me të drejta të plota në Federatën Botërore...më shumë
Filmi kosovar-britanik “Home”, më 20 qershor shfaqet në kinematë e Britanisë së MadhePrishtinë, 7 qershor 2016 – Më 20 qershor në ditën ndërkombëtare të refugjatëve në kinematë e Britanisë së Madhe do të shfaqet...më shumë
Era Istrefi pjesë e revistës franceze “Modzik”Prishtinë, 7 qershor 2016 - Revista franceze që i dedikohet muzikës dhe modës “Modzik”, ka bërë një përshkrim të shkurtër për...më shumë
Tre muzikantë kosovarë iu bashkuan Orkestrës Kamertale Ballkanike në JaponiPrishtinë, 6 qershor 2016 – Muzikantët kosovar Festim Fanaj, Arianit Shehu dhe Patris Berisha janë bërë pjesë e Orkestrës Kamertale Ballkanike, ku nikoqire e...më shumë
Dua Lipa në Wind Music Awards, krahas emrave të mëdhenj të muzikës italianePrishtinë, 6 qershor 2016 - Kosovarja Dua Lipa do të jetë një prej mysafireve në Wind Music Awards, ku ndarja e çmimeve muzikore që do të mbahet me 7 dhe 8...më shumë
Artistja kosovare Flaka Haliti, me "Joe" në Panairin e Artit në ZvicërPrishtinë, 6 qershor 2016 - Artistja kosovare Flaka Haliti, do të paraqitet në panairin e artit në Basel – Liste me projektin e saj të titulluar "Joe". më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194
Artikuj: 1163