Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

Kosova në kualifikimet për Kampionatin Botëror Rusia 2018Prishtinë, 10 qershor 2016 - UEFA ka vendosur rreth fatit të përfaqësueses së Kosovës për eliminatoret e Botërorit “Rusia 2018”. më shumë
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është anëtarësuar në Federatën Ndërkombëtare të GazetarëvePrishtinë, 9 qershor 2016 - Që nga dje AGK është anëtar i barabartë me organizatat e tjera të gazetarëve të përfaqësuara në International...më shumë
Basketbollisti kosovar Kenan Spahiu në Olimpiadën “Rio 2016”Prishtinë, 9 qershor 2016 - Kombëtarja e Turqisë në basketboll ka filluar përgatitjet për lojërat olimpike verore. “12 Dev Adam” siç quhen ndryshe...më shumë
Poezia e autores kosovare Blerina Rogova Gaxha prezantohet në SlloveniPrishtinë, 8 qershor 2016 - Autorja kosovare, Blerina Rogova Gaxha, është ftuar nga Lidhja e Shkrimtarëve të Sllovenisë dhe Shtëpia botuese Goga, që ta...më shumë
Në Muzeun e Tokios, ekspozohen veshjet tradicionale të KosovësPrishtinë, 8 qershor 2016 – Ambasada e Republikës së Kosovës në Tokio, në kuadër të bashkëpunimit për promovimin e vlerave dhe kulturës, sw...më shumë
Sot hapet Panairi i Librit Prishtina 2016Prishtinë, 7 qershor 2016 - Edicioni i 18-të i Panairit të Librit Prishtina 2016 do të nis sot dhe do të zgjatë deri më 12 qershor. më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194
Artikuj: 1163