Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

Arkitekti kosovar Bujar Nrecaj në listën e ngushtë për çmimin prestigjioz Aga Khan Award for ArchitecturePrishtinë, 10 maj 2016 - Është publikuar lista e ngushtë e projekteve të përzgjedhura për shpërblimin e madh Aga Khan Award for Architecture.më shumë
Filmi “Babai”, premierë në New York në Panorama Europe Film FestivalPrishtinë, 6 maj 2016 - Filmi artistik i metrazhit të gjatë “Babai” do të prezantohet në Panorama Europe Film Festival në New York.më shumë
Kreatorja kosovare Flaka Jahaj konsiderohet një “Shootingstar” e dizajnit në ZvicërPrishtinë, 6 maj 2016 - Kreatorja kosovare e njohur në Zvicër, Flaka Jahaj, po vazhdon me suksese të reja në fushën e modës. Gazeta zvicerane "Sonntagsblick",...më shumë
Filmi “Shok” është shfaqur para studentëve të Universitetit të CyrihutPrishtinë, 6 maj 2016 - Filmi “Shok”, i pari film në gjuhën shqipe i nominuar për Oscar, është shfaqur për studentët shqiptarë të...më shumë
Kosovari Petrit Halilaj fiton bursën prestigjioze për arte “MAK-Schindler”Prishtinë, 5 maj 2016 – Artisti kosovar, Petrit Halilaj është fitues i bursës ndërkombëtare “MAK- Schindler” e cila ofron qëndrimin gjashtë mujor...më shumë
Koncepti i kollares i dy artistëve kosovarë në “Young Balkan Designers” në BeogradPrishtinë, 5 maj 2016 – Projekti “Koncept për kollare”, i artistëve kosovarë Lorik Sylejmani dhe Arber Racaj, është përzgjedhur në mesin 69...më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181
Artikuj: 1083