Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

Kosova ka hapur pavilionin e saj në Festivalin e Filmit të CannesPrishtinë, 11 maj 2016 - Ky është viti i pestë që Kosova është prezente në tregun e filmit Marche Du Film në Cannes, i cili është një prej...më shumë
Këshilli i FIFA-së kërkon pranimin e Kosovës dhe pjesëmarrjen në kualifikimet për Kampionatin BotërorPrishtinë, 11 maj 2016 – Këshilli i FIFA-së i ka rekomanduar Kongresit të pranoi Kosovën dhe Gjibraltarin anëtare të FIFA-së, duke konfirmuar më tej...më shumë
Filmi “Një pikë gjaku” në Feministival të ParisitPrishtinë, 10 maj 2016 - Filmi artistik i metrazhit të shkurtë “Një pikë gjaku”, është përzgjedhur të jetë pjesë e Feministival,...më shumë
Poeti kosovar Fahredin Shehu, pjesëmarrës në Festivalin “Maelstrom” në BrukselPrishtinë, 10 maj 2016 - Poeti Fahredin Shehu nga 11-16 maj do të marrë pjesë në Festivalin Ndërkombëtar të Poezisë “Maelstrom”, në Bruksel....më shumë
Këngëtarja kosovare Dua Lipa, në festivalin e njohur “Dublin Academy”Prishtinë, 10 maj 2016 - Këngëtarja e famshme kosovare, Dua Lipa, është konfirmuar si pjesëmarrëse e ngjarjes së njohur muzikore që mbahet në Dublin...më shumë
Filmi “Agnus Dei” triumfon në IslandëPrishtinë, 10 maj 2016 - Filmi “Agnus Dei” me skenar e regji të Agim Sopit, ka fituar Çmimin e filmit më të mirë ndërkombëtar “Best...më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181
Artikuj: 1083