Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

Projekti i arkitektit kosovar Përparim Ramës në mesin e pesë më të mirëve në LondërPrishtinë, 20 qershor 2016 - Projekti i kompanisë “4M Group”, i arkitektit nga Kosova, Përparim Rama, është future në listë të ngushtë për...më shumë
Filmi i shkurtër “Ura” shpërblehet në SllovakiPrishtinë, 20 qershor 2016 - Filmi i shkurtër “Ura” me skenar dhe regji nga Ersin Shamli është shpërblyer në The International Festival of Local Televisions...më shumë
Liburn Jupolli, me koncert solo në Pohoda Festival në SllovakiPrishtinë, 17 qershor 2016 – Artisti Liburn Jupolli në muajin korrik do të paraqitet me koncert solo në Pohoda Festival në Sllovaki, festival alternativ i muzikës...më shumë
Mesfushori kosovar Granit Xhaka, e ka fituar epitetin e lojtarit, ndër më të mirët në "Euro 2016”Prishtinë, 16 qershor 2016 - Statistikat fantastike të Granit Xhakës, po vlerësohet si një nga lojtarët më të mirë aktualisht në "Euro 2016". më shumë
Artistja Alketa Xhafa Mripa, me instilacionin e ri “Refugees Welcome” në LondërPrishtinë, 16 qershor 2016 – Alketa Xhafa Mripa me instilacionin e saj më të ri artistik “Refugees Welcome”, me datën 24 qershor në orën 18:00, do të...më shumë
Premiera e filmit kosovaro - britanik “Home” do të jepet në kinemanë “ABC” në PrishtinëPrishtinë, 15 qershor 2016 - Filmi artistik i metrazhit të shkurtër “Home”, me skenar dhe regji të Daniel Mulloy do të prezantohet edhe në Prishtinë....më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194
Artikuj: 1161