Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

Petrit Halilaj konkurron për çmimin “Mario Merz” në Romë Prishtinë, 22 qershor 2016 - Artisti nga Kosova sot ekspozon në galerinë Palatin Hill, në Romë. Artisti i njohur Petrit Halilaj do të jetë pjesë e një...më shumë
Filmi “Martesa” i Blerta Zeqirit përzgjidhet për Karlovy VaryPrishtinë, 22 qershor 2016 - Projekti i filmit të metrazhit të gjatë “Martesa” ka hyrë në mesin e filmave që janë pjesë e seksionit të...më shumë
Filmi “Shok” lansohet edhe në VIMEOPrishtinë, 22 qershor 2016 - Filmi “Shok” i nominuar për Oscar, me regji nga Jamie Donoughue është lansuar edhe në platformën VIMEO, për Kosovë dhe...më shumë
Dua Lipa me koncert në PrishtinëPrishtinë, 22 qershor 2016 - Këngëtarja kosovare Dua Lipa, e cila është duke shënuar një sukses të jashtëzakonshëm në tregun...më shumë
Vepra e Memli Kelmendit “Agnus Dei”, u prezantua në ArgjentinëPrishtinë, 21 qershor 2016 – “Agnus Dei”, vepra e kompozitorit Memli Kelmendi, është interpretohet në sallën e njohur koncertale “Auditorio Juan...më shumë
Balerinët kosovarë pjesë e shfaqjes “Ëndrra e një nate vere” në ShkupPrishtinë, 21 qershor 2016 – Nëntë balerinë të trupës së Baletit Kombëtar të Kosovës, janë bërë pjesë e shfaqjes...më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194
Artikuj: 1163