Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

“Home”, filmi më i mirë i shkurtër në Palm Springs Interantional ShortFestPrishtinë, 28 qershor 2016 - Filmi shqiptaro-britanik i metrazhit të shkurtër, “Home”, pak javë pas premierës ka nisur të shpërblehet. më shumë
“The Guardian”: Dua Lipa, performanca më e rafinuar që mund të paraqitet në GlastoburyPrishtinë, 27 qershor 2016 - Një ndër mediumet më të fuqishme botërore, britanikja “The Guardian”, i ka kushtuar një shkrim lavdërues...më shumë
“Pema që djersitet”, një fontanë e Sislej Xhafës, te Koloseu në RomëPrishtinë, 27 qershor 2016 - Një skulpturë tetë metra e gjatë në bronz, realizuar nga artisti shqiptar Sislej Xhafa e titulluar “Pema që djersitet”,...më shumë
Orkestra e Berlinit do luaj veprën e inspiruar nga KosovaPrishtinë, 24 qershor 2016 - Institucioni më i lartë i muzikës klasike në Gjermani, është duke u përgatitur për njërin nga koncertet më avangarde...më shumë
Ansambli “Shota” do të performojë në Marsejë të FrancësPrishtinë, 24 qershor 2016 - Ansambli kombëtar i këngëve dhe valleve “Shota”, është ftuar të jetë pjesë e “International Folklore...më shumë
Shkëlzen Doli në koncertin e Vatikanit me rastin e shenjtërimit të Nënës TerezëPrishtinë, 23 qershor 2016 - Violinisti i famshëm Shkëlzen Doli, do të prezantohet si solist në koncertin e Vatikanit me rastin e shenjtërimit të Nënës...më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194
Artikuj: 1163