Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

Liburn Jupolli, me koncert solo në Pohoda Festival në SllovakiPrishtinë, 17 qershor 2016 – Artisti Liburn Jupolli në muajin korrik do të paraqitet me koncert solo në Pohoda Festival në Sllovaki, festival alternativ i muzikës...më shumë
Mesfushori kosovar Granit Xhaka, e ka fituar epitetin e lojtarit, ndër më të mirët në "Euro 2016”Prishtinë, 16 qershor 2016 - Statistikat fantastike të Granit Xhakës, po vlerësohet si një nga lojtarët më të mirë aktualisht në "Euro 2016". më shumë
Artistja Alketa Xhafa Mripa, me instilacionin e ri “Refugees Welcome” në LondërPrishtinë, 16 qershor 2016 – Alketa Xhafa Mripa me instilacionin e saj më të ri artistik “Refugees Welcome”, me datën 24 qershor në orën 18:00, do të...më shumë
Premiera e filmit kosovaro - britanik “Home” do të jepet në kinemanë “ABC” në PrishtinëPrishtinë, 15 qershor 2016 - Filmi artistik i metrazhit të shkurtër “Home”, me skenar dhe regji të Daniel Mulloy do të prezantohet edhe në Prishtinë....më shumë
Kushtrim Hoxha do të ngjitet në të njëjtin teatër ku luajtën Meryl Streep, Al Pacino e Anne HathawayPrishtinë, 15 qershor 2016 - The Public Theatre është një ndër teatrot më prestigjioze në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku në skenën e...më shumë
Disenjatorja Drenusha Xharra me “Anabella” në Balkan Art Fashion Event në BeogradPrishtinë, 15 qershor 2016 - Disenjatorja Drenusha Xhara po kalon kufijtë me koleksionet e saj. Në muajin prill ajo është prezantuar në Fashion Weekend në Shkup...më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191
Artikuj: 1141