Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

Ansambli i Forcave të Sigurisë së Kosovës u prezantua me koncert në Washington DCPrishtinë, 9 shkurt 2018 - Ambasada e Republikës së Kosovës në Washington DC, për nder të ditës së Pavarësisë së Kosovës...më shumë
Artistja Alketa Xhafa Mripa me instalacionin “Thinking Of You” në LondërPrishtinë, 9 shkurt 2018 - Në mars të vitit 2018, artistja Alketa Xhafa Mripa do të jetë sërish në vëmendjen e medieve, për instalacionin e famshëm...më shumë
Filmi për kitaristin Petrit Çeku nisë rrugëtimin në festivalin ZagrebDoxPrishtinë, 7 shkurt 2018 - Listës së filmave të cilët do të shfaqen gjatë festivalit ZagrebDox i është shtuar edhe filmi “Sarabande”, shkruan...më shumë
Ramë Lahaj vlerësohet për interpretim pasionant e të ngrohtë në ParisPrishtinë, 7 shkurt 2018 - Pasionant dhe të ngrohtë e ka cilësuar interpretimin e Ramë Lahajt në skenën e Parisit revista njohur franceze “Forum Opera”,...më shumë
Në Bern hapet ekspozita me fotografi për 10-vjetorin e Pavarësisë së KosovësPrishtinë, 6 shkurt 2018 - Ambasada e Kosovës në Bern në bashkëpunim me “Ibrahim Kodra Swiss Foundation” hap ekspozitën: Bukuritë natyrore të...më shumë
Kosova në MoMA me modelin e Bibliotekës Kombëtare të KosovësPrishtinë, 6 shkurt 2018 - “Towards Concrete Utopia / Arkitektura në Yugosllavi mes viteve 1948–1980” është ekspozita më e madhe e arkitekturës...më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194
Artikuj: 1163