Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

Aktori Ilir Rexhepi me rol në filmin gjerman “Der Polizist, der Mord und das Kind”Prishtinë, 29 qershor 2017 - Aktori kosovar Ilir Rexhepi ka një rol sfidues në filmin gjerman. “Der Polizist, der Mord und das Kind” (Polici, vrasja dhe fëmija) trajton...më shumë
Lorik Sylejmani-Aveny me 12 vepra në “Glastonbury Festival”Prishtinë, 28 qershor 2017 - Dizajnimet e artistit kosovar Lorik Sylejmani-Aveny për tri ditë janë bërë pjesë e njërës prej ngjarjeve më të...më shumë
Nënë Tereza, një nga 7 qytetarët e nderit në historinë e AmerikësPrishtinë, 28 qershor 2017 - Çmimi Qytetarë Nderi i Shteteve të Bashkuara , është çmimi me i madh për jo-amerikanet. Vetëm 7 personalitete jo-amerikane...më shumë
Skulptores Leunora Salihut i dorëzohet çmimi “Lothar-Fischer”Prishtinë, 27 qershor 2017 - Skulptores nga Kosova Leunora Salihut e cila jeton në Gjermani i është dorëzuar çmimi “Lothar-Fische” për vitin 2017. ...më shumë
Arta Dobroshi pranon çmimin për filmin “Home” dhe jep mesazh të fuqishëmPrishtinë, 27 qershor 2017 - Filmi me skenar dhe regji nga Daniel Mulloy ka pranuar Golden Lion, ndërsa Arta Dobroshi ka pranuar çmimin duke treguar se ka jetuar gjysmën e...më shumë
Fortesa Jusufi me koncert pianistik në Gjermani, shkruajnë edhe mediet gjermanePrishtinë, 23 qershor 2017 - Pianistja kosovare Fortesa Jusufi, do të prezantohet me një koncert pianistik në Pasau të Gjermanisë, shkruan KultPlus. më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161
Artikuj: 966