Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

Pamja nga Mramori, prej më të mirave në Evropën e mbuluar me borëPrishtinë, 28 shkurt 2018 - Revista e njohur “Harper’s Bazaar” ka publikuar dhjetë fotografi me skenat më të mira të borës që ka mbuluar ditët...më shumë
Dua Lipa në listën e 100 personave më me ndikim nga VoguePrishtinë, 28 shkurt 2018 - Revista Vogue ka publikuar sot listën e 100 njerëzve të cilët janë duke frymëzuar njerëzit, e në mesin e tyre është...më shumë
“Sundimi i Gruas” përfaqëson Kosovën në festivalin ndërkombëtar të teatrove \'\'RITU\'\' në BelgjikëPrishtinë, 27 shkurt 2018 - Marigona Bektashi Ferati me shfaqjen “Sundimi i gruas”, po e përfaqëson Republikën e Kosovës në festivalin ndërkombëtar...më shumë
Nezir Kraki, para 20 viteve refugjat i strehuar në Zvicër, sot ligjëruesPrishtinë, 27 shkurt 2018 - Në Universitetin e Gjenevës është mbajtur një konferencë kushtuar Kosovës dhe sfidave te saj, dedikuar 10 vjetorit të...më shumë
RollingStone: Dua Lipa, luftëtarja e muzikës pop për dashurinëPrishtinë, 26 shkurt 2018 - Prestigjiozja “RollingStone” i ka kushtuar një artikull këngëtares shqiptare, Dua Lipa. Në shkrimin me titull: “Dua Lipa,...më shumë
Filmi “Martesa”, pjesë e festivalit Roze Filmdagen në AmsterdamPrishtinë, 26 shkurt 2017 - Filmi “Martesa” do të shfaqet në Amsterdam në kuadër të festivalit Roze Filmdagen. më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194
Artikuj: 1163