Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

Val Maloku, vjen në Kosovë përmes ekranit kinematografik në filmin “The Zookeeper’s Wife” (Video)Prishtinë, 27 shkurt 2017 - Val Maloku, i njohur për opinion kosovar përmes filmit “Babai”, të regjisorit Visar Morina, në filmi “The Zookeeper’s...më shumë
Nikki Novak në tepihun e kuq të Oscars me fustanin e dizenjatores kosovare Kaona Duriqi (VIDEO)Prishtina, 27 shkurt 2017 - Artistja dhe moderatorja Nikki Novak ka marrë pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve prestigjioze Oscar.më shumë
Besart Berisha po e pret me dëshirë ndeshjen e Kosovës ndaj IslandësPrishtinë, 24 shkurt 2017 - Besart Berisha po e pret me dëshirë ndeshjen e Kososvës ndaj Islandës. Kështu ka deklaruar ai para gazetarëve australianë.më shumë
Ilire Vinca të shtunën parakalon në festivalin Fright Film Festival në BritaniPrishtinë, 24 shkurt 2016 – Aktorja kosovare Ilire Vinca më 25 shkurt do të jetë e pranishme në Fright Film Festival në Britani. Me rolin e shtrigës në...më shumë
Fotografia e Armend Nimanit, në fotografitë e vitit nga Amnesty InternationalPrishtinë, 23 shkurt 2017 - Fotografitë e Armend Nimanit janë gjithandej. Një e tillë me refugjatë e realizuar nga ai ka hyrë në listën e fotografive...më shumë
Çitaku, Jupolli e Durmishi me çifteli dhe okarinë në ParisPrishtinë, 23 shkurt 2017 - Kur flasim për muzikë padyshim që nuk mund të vëmë asnjë kufi. më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194
Artikuj: 1163