Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

“Martesa” drejt Estonisë me ekip prej gjashtë vetashPrishtinë, 24 nëntor 2017 – Grupi i artistëve nga Kosova do të niset drejt Estonisë për të qenë prezent dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve...më shumë
Kosova ngrihet për nëntë pozita në ranglistën e FIFA-sPrishtinë, 24 nëntor 2017 - Fitorja dramatike ndaj Letonisë me rezultat 4 me 3 i ka ndihmuar Kosovës në ranglistën e re të FIFA-s. Kosova është ngritur...më shumë
Flaka Goranci magjeps publikun austriak në sallën e famshme “Stefanienesaal”Prishtinë, 23 nëntor 2017- Mezo-sopranoja Flaka Goranci, ka interpretuar në një koncert në Grazë të Austrisë. Ajo me zërin e saj ka magjepsur të...më shumë
Ambasada gjermane organizon dy mbrëmje muzikorePrishtinë, 23 nëntor 2017 - Në kuadër të aktiviteteve kulturore Ambasada Gjermane në Prishtinë organizon dy mbrëmje muzikore të zhanrit jazz me...më shumë
Dua Lipa merr nominim në çmimet muzikore të BBC-sëPrishtinë, 22 nëntor 2017 - Dua Lipa është nominuar kësisoj në një nga kategoritë e BBC Music Awards. Albumi i saj është nominuar në mesin e...më shumë
Ka nisur edicioni i 17-të i Festivalit të Filmit Frankofon në KosovëPrishtinë, 22 nëntor 2017 – Në Kosovë ka filluar edicioni i 17-të i Festivalit të Filmit Frankofon. Hapja e këtij festivalit u bë në kinemanë...më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186
Artikuj: 1111